PRAKTYKA DOBREGO ŻYCIA

Kategoria: General  |  Data: 08.02.2023

.Praktyka Dobrego Życia.
.Żyj w Zdrowiu. Świadomie.


Jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie wiedzy, samorozwoju, boomu przeróżnych narzędzi duchowych i poszerzających świadomość?
Którymi ścieżkami podążać? Czy właściwa jest jedna, czy wybrać ich więcej?
Co jest właściwie w życiu istotne?


Celem i sensem każdego świadomego życia jest przywrócenie harmonijnego przepływu energii - w sobie i wokół siebie.
Jesteśmy praktykami świadomego życia. Wiemy co robić, aby czuć się dobrze i zdrowo. Każdy dzień jest dla nas kolejną lekcją świadomej praktyki dobrego życia i obserwacji zmian zachodzących w nas i w około. Dzięki temu kierujemy naszą u ważność tam, gdzie jest ona potrzebna, tam, gdzie wybieramy.
Świadome zarządzanie energią jest możliwe dzięki jej poczuciu i obserwacji, która płynie w nas i wokół nas. Poczucie siebie i obserwacja tego jak nasze poczynania wpływają na otoczenie. Ten warsztat nie jest o kosmicznych wizjach i magicznych praktykach. To spotkanie jest o codzienności. O ciele i duchu. O czuciu i uważności. O człowieczeństwie.
Podczas warsztatu przekażemy Ci narzędzia do pracy nad sobą, dzięki którym rozpoznasz i poczujesz głębiej jak płynie w Tobie energia (która przejawia się jako zdrowie, emocje, zasoby, relacje, wiedza) oraz dowiesz się co robić, aby odpowiednio nią zarządzać.
Zasadą nadrzędną spotkania jest to, że nikt nikogo nie uzdrawia. Każdy indywidualnie podejmuje pracę nad samym sobą przy wsparciu prowadzących i całej grupy. Bo w kręgu pracuje całe pole a każdy z uczestników ma na nie wpływ. Tak działa energia.


To, czym chcemy się podzielić to wiedza i praktyka zgromadzone przez nas przez lata. Nazwaliśmy je PRAKTYKAMI DOBREGO ŻYCIA:
Qi gong - poznanie technik oczyszczania energii a następnie jej gromadzenia
Taniec żywiołów – rozluźnienie napięć, poczucie świadomego przepływ energii w ciele
Praktyczna wiedza o ziołach, w tym zabiegi z moxą
Sprawdzona wiedza o odpowiedniej diecie w różnych kontekstach
Wiedza Tao o harmonijnym przepływie Yin i Yang w codziennym życiu
Wiedza Tao o tym co jest potrzebne, aby tworzyć dobre relacje, Yin i Yang w dualizmie w parze i kolektywie; praca z energią w polu Serca
Medycyna Bębna i Ognia - krąg przy ogniu
Ceremonia Dźwięku – praca wewnętrzna przy gongach, misach kryształowych i instrumentach archaicznych
Poznaj lepiej siebie, poczuj siebie w przepływie energii i świadomie nią zarządzaj. W ten sposób będziesz zgłębiać tajemnicę sensu Życia, którą jest Harmonia i Miłość.
Zapraszamy, Karolina  i Grzegorz

KIEDY: 20 - 22 października 2023r, 
GDZIE: Chmara Wróbli, Żuchlów 
INWESTYCJA: INWESTYCJA: warsztat 950 zł (wpłata zaliczki 500zł do 29 września) lub 1100 zł (wpłata zaliczki 500zł od 30 września); 20% zniżki dla Par; oraz 500 zł zakwaterowanie i wyżywienie (płatność na miejscu)
ZAPISY i INFORMACJE: Grzegorz 720 770 898 , Karolina 696 062 011, greendragon994@gmail.com , naturoterapia.kubas@gmail.com


Plan warsztatu
Piątek, 20 października
od 17.00 zakwaterowanie
18.00 kolacja
19.00 Otwarcie w kręgu; Ceremonia Dźwięku
Sobota, 21 października
9.00 Qi gong
10.00 śniadanie
11.00 Wiedza Tao, o diecie i ziołach, praktyka moxy
14.00 zupa, przekąski, kawa, ziołowe napary
15.00 Taniec 5 żywiołów
18.00 obiadokolacja
20.00 Medycyna Bębna i Ognia
Niedziela, 22 października
9.00 Qi gong
10.00 śniadanie
11.00 Wiedza Tao o przepływie energii relacjach, praca w polu Serca
14.00 zupa, przekąski, kawa, ziołowe napary
15.00 Zakończenie w kręgu


Opisy praktyk:
CEREMONIA DŹWIĘKU
Koncert gongów, kryształowych mis oraz instrumentów archaicznych jest wyjątkową okazją doświadczenia wibracji oraz brzmienia archetypicznych instrumentów, których dźwięki transformują relaksując ciało, co korzystnie wpływa na psychofizykę człowieka. Podczas seansu można zrelaksować się lub wykonać świadomą pracę - położyć się z intencją i poddać dźwiękom, można też po prostu skorzystać z możliwości niepowtarzalnego muzycznego przeżycia - kontaktu z żywą muzyką, z niezwykłą wibracją, która przenika całe ciało.
QI GONG
Qi gong to gimnastyka pochodząca ze starożytnych Chin. Polega na wykonywaniu ruchów wg zasady Yin-Yang połączonych z oddechem, które wspierają funkcjonowanie całego organizmu – ciała, umysłu i ducha. Energia poruszona w ciele podczas ćwiczenia Qi gong biegnie poprzez meridiany, czyli kanały energetyczne i jest kierowana do zbiornika energetycznego zwanego Dan Tien. Podczas praktyki qi-gong człowiek łączy aspekt Nieba i Ziemi, ducha i ciała. Następuje uspokojenie umysłu, doładowanie energetyczne i delikatna radość w Sercu.
TANIEC ŻYWIOŁÓW
Celem jest rozluźnienie napięć i poczucie świadomego przepływ energii w ciele w jakości 5 elementów. Tańcząc pulsy żywiołów jesteś w stanie medytacji, która staje się duchową ścieżką prowadzącą do odkrycia wolnego, nieskrępowanego, intuicyjnego JA JESTEM. W tej pracy możesz wyrażać się na swój własny niepowtarzalny sposób, podążając za swoją wyobraźnią i ciał em. Improwizacja w nieporuszeniu i w ruchu.
WIEDZA TAO, o DIECIE i ZIOŁACH, o RELACJACH
Tao jest wiedzą o relacji Yin i Yang – dwóch przeciwstawnych sobie energii tworzących wszechświat. Przepływ tych energii i wzajemne ich oddziaływanie warunkuje jakość zjawisk zachodzących w nas i wokół nas. Dotyczy to ciała, ducha, emocji, relacji, zasobów, wiedzy, wszystkiego. Dlatego wiedza o Tao oraz świadoma praca z energią Yin i Yang pozwalają zarządzać energią i mądrze wpływać na otoczenie.
MEDYCYNA BĘBNA i OGNIA
Ceremonialny Ogień i Świadoma Praca z Bębnem tworzą przestrzeń do wejścia w stan zwany transem. Prowadzi to do zagłębienia się w siebie, poczucia własnego pulsu i bycia tu i teraz. Można doświadczyć stanu zwanego obserwatorem lub świadkiem, czyli takiego, w którym, część naszej osobowości podróżuje przy jednoczesnym zachowaniu świadomości. Jeśli masz bęben – przywieź go ze sobą (także grzechotki i inne instrumenty).
O NAS:
Karolina Liliana Kubas
Jestem doktorem nauk chemicznych w zakresie chemii medycznej. Z wyróżnieniem ukończyłam Akademię Akupunktury w Katowicach, gdzie studiowałam Tradycyjną Medycynę Chińską. Ukończyłam 2-letnie seminarium Akupunktury Stems & Branches w Międzynarodowej Szkole Akupunktury Klasycznej AcuArt. Posiadam także dyplom Naturopaty zdobyty po ukończeniu nauki w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Wykształcenie w dziedzinie Medycyny Chińskiej zdobywałam u wybitnych praktyków z Chin, Francji, Izraela, Holandii, Australii, Polski. Wciąż aktywnie uczę się od bliskich memu sercu Mistrzów i Nauczycieli.
Popularyzuję świadome życie w zdrowiu poprzez wykłady i warsztaty na temat Medycyny Chińskiej od strony praktycznej. Od przeszło 10 lat prowadzę swój gabinet praktyki medycyny chińskiej. Specjalizuję się w akupunkturze oraz dietetyce leczniczej i ziołolecznictwie, stosuję terapię dźwiękiem, aromaterapię, masaż meridianów, qi gong. Od 2017 r. dodatkowo pracuję na energiach subtelnych i posługuję się tzw. praktykami szamańskimi (chirurgia fantomowa, czytanie Kronik Akaszy, praca z energiami wysoko wibracyjnymi) – zarówno prywatnie, jak i zawodowo.
Prywatnie jestem mamą 8-letniej Poli. Gotuję wg Pięciu Przemian, ćwiczę Qi gong, śpiewam, komponuję muzykę i gram na instrumentach. Prowadzę ceremonie połączenia z polem Serca, w tym także kryształowe koncerty. Od lat poszerzam swoją świadomość o stany uważnego i swobodnego bycia w sobie i przestrzeni. Podążając Ścieżką Serca rozumiem siebie, ludzi, relacje i prawa jakimi rządzi się świat.
www.inakubas.pl
Grzegorz Bożydar Zielonko - Ognios
Terapeuta - Masażysta - Mentor. Współtwórca i realizator projektu muzycznego Music Medicina, założyciel Solar Music Medicina, których celem i założeniem jest propagowanie oraz generowanie uzdrawiających dźwięków - wibracji.
Zajmując się rozwojem osobistym wypracowałem własną technikę pracy energetycznej oraz pracy z dźwiękiem. Wykonuję analizy rozwoju duchowego – energetycznego w tym analizy psychometryczne a także oczyszczam energetycznie osoby, miejsca, rzeczy, budynki, mieszkania itd.,itp. Zielarz praktyk, zbieram zioła własnoręcznie. Posiadam wiedzę z zakresu litoterapii w tym jak praktycznie zastosować kamienie w codziennym życiu oraz medytacji. Perkusista, bębniarz, eksperymentuję z instrumentami archaicznymi. Współpracuję z artystami oraz organizacjami pozarządowymi promującymi zdrowie i świadome życie. Wrażliwy na zapachy pracuję z olejkami eterycznymi terapeutycznej jakości.
O sobie - Artysta Duchowy.
Umiejętności/Kursy: Posiadam inicjację mistrzowską w systemie uzdrawiania pranicznego REIKI metodą Mikao Usui; Kurs masażu I st. Polskiego Stowarzyszenia Terapii Dźwiękiem wg. metody Petera Hessa; Kurs masażu RainDrop Technique; Kurs aromaterapii, pracuję z olejkami eterycznymi firmy Young Living.
Zielarz - praktyk, zbierający zioła własnoręcznie (oczywiście te dostępne w naszej strefie klimatycznej).
Wykonuję analizy rozwojowe – stan świadomości ducha, kierunki ścieżek, Human Design.
Prowadzę na terenie całego kraju Ceremonie Dźwięku, prelekcje oraz kursy – warsztaty rozwoju osobistego a także wykonuję sesje indywidualne.


 

PRAKTYKA DOBREGO ŻYCIA

Aktualności: